BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beelőzték a guruk a bankóriásokat

2011. március 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tíz legjelentősebb hedge fund 28 milliárd dollár hasznot hozott ügyfeleinek a tavalyi második félévben, amivel kétmilliárd dollárral vertek rá a Goldman Sachs, a JP Morgan, a Citigroup, a Morgan Stanley, a Barclays és az HSBC összesített nettó nyereségére - írta a Financial Times. Az egy munkatársra jutó profittermelő képesség terén még feltűnőbb a különbség, hiszen még a legnagyobb hedge fundok is csupán pár száz főt foglalkoztatnak, szemben a hat bankóriás egymilliós alkalmazotti létszámával.
A tavalyi második félév legsikeresebb hedge fundjának 5,8 milliárd dolláros nyereségével a Paulson & Co. bizonyult, 1994-es indulása óta 32,2 milliárdra bővítve az ügyfeleinek termelt hasznot. Ezzel a John Paulson nevével fémjelzett alap már igencsak felzárkózott az 1973-as alapítása óta - a jutalékokat és egyéb költségeket levonva - 35 milliárdos profitot termelő, Soros György (képünkön) által alapított Quantum Fund mögé, amely ezúttal 3 milliárdos eredménnyel zárta az időszakot. A top 10 hedge fund fennállásuk óta összesítve mintegy 182 milliárd dollárt hozott ügyfeleinek - derül ki az alapokba fektető, a Rotschild család érdekeltségébe tartozó LCH Investments tanulmányából.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet