A Humet közzétette december 19-ére összehívott közgyűlésének határozati javaslatait, ahol döntés születhet újabb, ezúttal 650 millió forintos, jövő év végéig lebonyolítandó zártkörű tőkeemelésről. Ezt az összeget - szokás szerint - közelebbről meg nem határozott akvizíciós célokra fordítanák. Módosíthatják az alapszabályt is, amelynek keretén belül 25 százalékos szavazati korlát bevezetéséről születhet döntés. Az alapszabályból kikerülne a tőzsdei kivezetésről, illetve saját részvények vásárlásáról, valamint az azokra tett nyilvános vételi ajánlat elfogadásáról szóló döntés a közgyűlés kizárólagos hatásköre alól.
Kikerülhet az alapszabályból az is, miszerint a közgyűlés csak akkor hozhat tőzsdei kivezetésről döntést, ha bármely befektető előzetesen kötelezettséget vállal arra, hogy vételi ajánlatot tesz. Bekerült helyette egy passzus, amely szerint akkor is hozható olyan közgyűlési határozat, amely valamely részvénysorozathoz kapcsolódó jogot hátrányosan változtat meg, ha ahhoz az érintett részvényesek nem járultak külön hozzá.
