Az Orco a harmadik negyedévben 65,2 millió eurós bevételein 17 milliós EBITDA mellett négymillió eurós nyereséget könyvelhetett el - derül ki a társaság gyorsjelentéséből. Ez a bevételek terén 18 százalékos bővülést jelent éves összehasonlításban, de a nettó eredményben még látványosabb a javulás, a tavalyi azonos időszakban ugyanis egymilliós veszteséget szenvedett el az ingatlanfejlesztő. A BÉT volt székházában folyó, Váci 1 nevű projekt kapcsán a gyorsjelentés leszögezi, hogy az üzletház már szerkezetkész, és a teljes kihasználható alapterület 60 százalékára részben megkötötték már az előszerződéseket, részben előrehaladott tárgyalásokat folytatnak. (Az első félév végén ez az arány még 33 százalékos volt.)
Csökkent az ingatlanhasznosításból és portfóliókezelésből származó bevétel, a bérbe adott ingatlanok kihasználtsága a félév végi 75,8 százalékosról 73,8 százalékosra esett vissza szeptember végére. Ennek fő oka a stribrói, illetve volt Budapest Bank-székház lízingszerződéseinek bérlők általi felbontása volt. A 2011-es évre a menedzsment az idei 280-300 milliós prognózissal szemben már negyedével magasabb, 350-380 millió eurós árbevételi várakozást fogalmazott meg, amiben szerepet játszhat majd a düsseldorfi Sky Office irodaház értékesítése is.
Az idei terv teljesíthetőségéhez mindenesetre legalább százmillió eurónyi bevételt kell elérnie a társaságnak az utolsó negyedévben, amelyet a nem a fő tevékenységéhez tartozó (így két prágai, illetve a budapesti Szervita téri) ingatlanok értékesítésével adott esetben el is érhet a társaság.
