BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kedvezőbb negyedév a Pannon-Flax mögött

2010. november 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannon-Flax a rendkívül nehéz első félév után valamivel kedvezőbb harmadik negyedévet zárt - áll a társaság gyorsjelentésében. A vállalatcsoport a harmadik negyedévben 598,8 millió forintos árbevétel mellett 38,1 millió forint üzemi, illetve 30 millió forint adózás előtti eredményt realizált. Csoportszinten az első háromnegyed évben 19 millió forintos veszteségnél jár a társaság, szemben a bázisidőszak 54,7 milliós mínuszával. Az anyavállalat ellenben az első kilenc hónapban már 26,2 millió forintos nyereséget ért el, ami komoly javulás a tavalyi tízmilliós mínuszhoz képest.

A negyedéves árbevétel 43 százalékkal haladta meg az első félév időarányos árbevételét, ami részben az export húszszázalékos növekedésének, részben pedig a honvédségi szállításoknak a következménye. A gyorsjelentés rámutat, az elmúlt évek költséghatékonysági intézkedéseinek hatását az alapanyagárak váratlan emelkedése, a hazai értékesítésben jelentkező összetételromlás, a honvédségi rendelések előző évhez mért közel 40 százalékos csökkenése nagymértékben lerontotta.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet