BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tudja tartani éves tervét a FreeSoft

2010. november 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A FreeSoft csoportszinten az első három negyedévben 6,15 milliárd forintos árbevételén 173 millió forintos veszteséget szenvedett el, utóbbi éves összehasonlításban közel 60 százalékos javulást takar, az éves terven azonban rontott a menedzsment. Az eredménysor javulása a társaság gyorsjelentése szerint elsősorban a Humansoft gazdálkodásának érdeme.

Az államigazgatási szféra informatikai beszerzéseinek és a kifizetések júniusi befagyasztása a FreeSoft Nyrt.-nél jelentős, míg az Axis Consulting 2000 Kft.-nél kisebb csökkenést okozott, mind árbevételben, mind az eredményben. Az EBITDA terén 78,2 milliósra mérséklődött a veszteség a bázisidőszak 272,6 milliós mínuszához képest. A FreeSoft az idei évre a saját fejlesztésű Contentum termékcsaládból 270 millió forintnyi árbevételt tervezett. Az állami kifizetések befagyasztása folytán azonban több olyan nagy összegű megrendelés hiúsult meg, illetve húzódik el, amire a társaság az idei éves tervben biztosan számíthatott. Figyelembe véve, hogy a tárgyévben nem számolnak már a szokásos, kiugró év végi megrendelésekkel, a társaság vezetése szerint a FreeSoft tervszámai sem az árbevételre, sem az EBITDA-ra vonatkoztatva nem tarthatók és a legjobb esetben nulla körüli eredményt érhetnek el.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet