BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimista hangulatban zárt Budapest

2010. november 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyitást követő szakadás után a szerda jó részét már a pozitív tartományban töltötte a BUX, amiben szerepet játszhatott a Mol vártnál lényegesen kedvezőbb gyorsjelentése is. A mutató 0,63 százalékos emelkedéssel, 22 079 ponton zárta a kereskedést, úgy, hogy röviddel nyitás után még 380 ponttal lejjebb érte el napi minimumát. Mindenesetre megjött a befektetők vásárlási kedve, a részvényszekció forgalma ugyanis bő hétmilliárd forinttal haladta meg a 23 milliárdos idei átlagforgalmat. A blue chipek közül a harmadik negyedéves eredményeiről a vártnál jobbat jelentő Mol papírjai 1,11 százalékkal, 20 090 forintra drágultak, ám a nagyok közül még így is az OTP teljesített a legjobban. A legnagyobb hazai pénzintézet részvényei - 17 milliárdos forgalom mellett 1,5 százalékkal erősödve - 5250 forintot értek zárásban. Jól teljesített a Telekom is, a távközlési papír 1,3 százalékkal feljebb kerülve, 600 forinton búcsúztatta a szerdát.

Büntették viszont a gyógyszeripari társaságokat, miután egy törvénymódosítási javaslat alapján felmerült, hogy a kormányzat eltörölheti a k+f kiadások leírhatóságát. A Richter részvényeinek árfolyama 1,4 százalékkal,
44 600 forintra csúszott vissza, míg az Egis 1,3 százalékkal, 20 790 forintra értékelődött le.
A harmadik negyedéves profitjában a banki különadó miatt éles esést elszenvedő, ám javuló hitelportfólióról beszámoló FHB papírjai 1,5 százalékkal, 1075 forintra drágultak.

A kisebb papírok esetében már nem dúlt az optimizmus. A lehangoló gyorsjelentést közzétevő Synergon 1,2 százalékkal, 553 forintra gyengült. A CIG kurzusa viszont még ennél is ütemesebben, 2,7 százalékkal, 759 forintra esett, ám a részvény napi mélypontját a kedvezményes jegyzési árnak megfelelő 750 forinton érte el.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet