BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágábban lehet GM-részvényeket jegyezni

2010. november 16. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfőn kiszivárgott információknak megfelelően hivatalosan is megemelte várható jegyzési ársávját a tőzsdei visszatértére készülő General Motors. A legfrissebb változat szerint részvényenként 32-33 dollár között lehetne jegyezni a papírokat, szemben a társaság korábbi, 26-29 dolláros ársávprognózisával - írja a Reuters. Az egykor a világ legnagyobb autógyártójának számító vállalat 3 milliárd dollárról 4 milliárdra, azaz 80 millió darabra bővítette a kötelezően átváltandó elsőbbségi részvények kibocsátási irányszámát is. Az új jegyzési ársáv felső határát, illetve az elsőbbségi részvényekből befolyó összeget alapul véve a kibocsátás értéke meghaladhatja a 16 milliárd dollárt, a piaci kapitalizáció pedig a 49 milliárdot. Így a csütörtöki IPO sikeres lebonyolítása esetén az a Visa két évvel ezelőtti, 18 milliárdos kibocsátása után a második legnagyobb ilyen ügylet lehet a tengerentúlon.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet