BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik a PannErgy-projekt

2010. november 15. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

December 10-én kezdődik a PannErgy szentlőrinci projektjénél a geotermikus távfűtési rendszer próbaüzeme, az üzemszerű szolgáltatás a tervek szerint január 1-jétől indul - jelentette be a társaság a BÉT honlapján. (Bokorovics Balázs, a cég elnöke a Napi Gazdaságnak korábban még azt mondta, hogy október közepén-végén indulhat be a szolgáltatás.) A késlekedést a visszasajtoló kút több hétig tartó tesztelésével, illetve az önkormányzat technikai átállásával indokolta a közleményben Gyimóthy Dénes vezérigazgató. Kedvező fejlemény ugyanakkor, hogy a visszasajtoló kút vártnál magasabb hozama miatt később ez is termelő kútként működhet. A tesztek alapján a hozam elérheti a percenkénti 2400-2600 literes mennyiséget, szemben a korábban fúrt termelő kút maximális, 1800 literes értékével. A kifolyó víz 78-80 fokos hőmérséklete csak korlátozottan alkalmas a közintézmények, illetve lakások téli fűtésére, megoldhatja viszont egy 8-10 hektár alapterületű üvegház fűtését. A tesztek elemzését követően a PannErgy - az eredeti tervekkel megegyezően - a kutat visszasajtolásra fogja használni. Ugyanakkor a szentlőrinci hőpiac bővülésével megfelelő beruházó esetén azonban adott az a lehetőség, hogy ezt a kutat is termelővé alakítsák egy további visszasajtoló kút fúrásával.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet