BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól állta a sarat a forint

2010. november 10. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dollár erősödése és a tőzsdék gyengélkedése ellenére jól tartotta magát a forint szerdán, az euróval szemben az árfolyam délután 273,25 forint volt, ami nagyjából megfelelt a reggeli szintnek. Estére egy hirtelen gyengüléssel ugyan 274 forintig is elszaladt az árfolyam, azonban innen gyorsan visszakorrigált a 273,50-es szintig. A magyar deviza vélhetően annak köszönheti viszonylag jó teljesítményét, hogy sikeres portugál kötvényaukciót hajtottak végre, illetve jó adatok érkeztek Amerikából - mondta a Napi Gazdaságnak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője. A forint gyengülése ellen szólhat az is, hogy a várakozások szerint a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának a közeljövőben emelnie kell a kamatszintet annak érdekében, hogy elérhesse inflációs célkitűzéseit. Márpedig ennek forinterősítő hatása van. Így a magyar fizetőeszköz nem sokat mozdult el szerdán, a dollárral szemben 198,5 forinton állt. A svájci frankért 204,60 forintot, az angol fontért 319,60 forintot, míg 100 japán jenért 240,90 forintot kellett fizetni. Érdekesen alakultak a hozamok szerdán a magyar másodlagos állampapírpiacon. A három és a tizenkét hónapos lejárat stagnált, míg a hat hónapos egyedüliként emelkedett. A hosszabb lejáratok viszont 0,03, illetve 0,04 bázisponttal csökkentek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet