BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hatvan dollárt célozhatja meg az olaj ára

2010. március 9. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olaj ára legfeljebb 90-100 dollár lehet 2010 első félévében, a második félévben azonban megfordul a jelenlegi emelkedő trend; így 2010 egészére 72 dolláros hordónkénti átlagos olajárat valószínűsít az Erste. A bank Napihoz eljuttatott elemzése szerint a gazdasági kilábalás esélyei mit sem változtak, így az olaj ára egyértelműen túlpörgött. Az Erste szakértői nem osztják azt az egyre hangsúlyosabb véleményt sem, hogy a kínai gazdaság lenne a gazdasági kilábalás és növekedés motorja. Kína ugyanis nem képes egyedül felpörgetni a világgazdaságot, de nem is lesz a világgazdaság megmentője, ugyanúgy, ahogy az olaj iránti kereslet alakulásának kizárólagos letéteményese sem" - állítja Ronald Stöferle, az Erste Group nyersanyagpiaci elemzője. A kőolajjal kapcsolatos strukturális problémák láthatóan elcsitultak az elmúlt hónapokban, ezért az Erste arra számít, hogy az olajárral kapcsolatos vitáknak ismét a kínálati oldalra kell koncentrálódniuk.

A túlkínálat miatt az Erste elemzői nem számítanak arra, hogy az olaj ára hosszabb távon fenntartható módon túllépi a hordónkénti 100 dolláros határt, ugyanis a piac a jelek szerint kiegyensúlyozottnak ígérkezik 2010-ben. Ennek fényében azt jósolják, hogy 2010 első felében fennmarad a jelenleg tapasztalható emelkedő trend, de legkésőbb az év második felében trendforduló történik, amelynek következtében az olajár 60 dollárra vagy még ennél is mélyebbre zuhan.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet