BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végére elfogyott az OTP lendülete

2010. március 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hét pénteki lendület a nap elején még erősen éreztette hatását a magyar tőzsdén hétfőn. A nap végére azonban kicsit alább hagyott az iram, főleg a drágulást vezető OTP részvényénél. A bankpapír árfolyama délelőtt 6183 forintig emelkedett, délutánra azonban elfogytak a vevők, így végül 23 milliárd forintos forgalom mellett 6010 forinton, pénteki záróárán fejezte be a napot a részvény. Ez azonban nem a napi minimumot jelentette, mivel délután egy hirtelen pánikeladási roham következtében 5960 forintig is esett az árfolyam.

A vezető részvények közül ezzel az OTP teljesített a legrosszabbul, annak ellenére, hogy a JP Morgan 8000 forintos célárral rukkolt elő. A Mol ugyanakkor az enyhén emelkedő olajár által megtámogatva 1,1 százalékkal, 18 760 forintra emelkedett, így stabilizálta magát a 18 000 forintos szint felett. Fontos ár felett zárt a Richter is, a 41 500 forintos érték után ugyanis megnyílt a tér felfelé. A gyógyszergyártó a nap elején 42 200 forintig ment fel, azonban a délutáni áresésből ez a részvény is kivette a részét. Végül azonban így is 41 900 forinton, 1,5 százalékos pluszban fejezte be a napot. Jól szerepelt a kisebbik gyógyszergyártó is, amely már pénteken áttörte a fontosnak tartott 19 500 forintos szintet. A részvény hétfőn így 20 090 forinton tudott zárni, ami 1,7 százalékos pluszt jelentett.

A Magyar Telekom 0,6 százalékkal, 717 forintig tudott drágulni, így ez a részvény továbbra sem tudott kilépni a sávjából. A BUX összességében 0,8 százalékkal, 22 360 pontra emelkedett, így nem tudott a 22 500 pontos ellenállás fölé zárni, annak ellenére, hogy napközben 22 642 ponton is megfordult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet