BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Capital nem kereskedhet Romániában

2010. március 4. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Capital Partners mostantól nem folytathat tőzsdepiaci tevékenységet Románia területén a romániai országos tőkepiaci felügyelet (CNVM) csütörtöki döntése alapján. Králik Lóránd, a CNVM néhány héttel ezelőtt kinevezett biztosa az MTI Econak elmondta: a romániai országos tőkepiaci felügyelet törölte nyilvántartásából a prágai székhelyű brókercéget. A CNVM hasonló okokból hozta ezt a döntést, mint amelyek alapján Magyarországon is kénytelenek voltak intézkedéseket hozni a cég ellen. A Csehországban bejegyzett brókercég függő ügynököket alkalmazott, folyamatosan jogsértő magatartást tanúsított az elmúlt másfél évben. Ezek az álbrókerek nem voltak bejelentve sem a román illetékes szervnél, sem a csehországi hatóságnál. Ugyanakkor agresszív módszerekkel keresték a befektetőket, telefonhívásokkal folyamatosan zaklatták őket, az uniós direktívákkal ellentétes szellemben hatalmas - 50-60 százalékos - biztos profitot ígértek nekik. Amikor az ügyfelek kimutatásokat kértek, kiderült, hogy portfóliójuk jelentősen leapadt, ugyanis a piaci szinthez képest aránytalanul magas közvetítési jutalékokat számoltak fel.

A biztos szerint amennyiben a cseh szakfelügyeleti hatóság rendesen ellátta volna a felügyeletet, jogkövető magatartásra kötelezte volna a prágai brókercéget és ezzel kapcsolatban a román illetékes hatóság is kapott volna bármilyen visszajelzést, ez utóbbi nem ment volna el a végsőkig - mondta a tőzsdefelügyeleti biztos. "Ha a botrányt nem is lehetett volna megelőzni, legalább meg lehetett volna akadályozni, hogy Romániából, illetve Magyarországról ilyen nagy pénzösszegeket vigyenek ki" - tette hozzá.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet