Az erős ellenállási szintek előtt megállt a magyar tőzsde menetelése, miután a világ többi részén is inkább a kivárás volt jellemző. Céghírek sem borzolták a kedélyeket, így elég békésen telt a szerdai tőzsdenap, amit lehet vihar előtti csendként is értelmezni.
A BUX szinte egész nap mínuszban forgott, egy szűk, 200 pontos sávban. A nap végén 21 474 ponton záró index végül 0,9 százalékot csökkent. A befektetők azonban túl nagy pánikban nincsenek, hiszen a decemberi lejárat értéke csupán 0,2 százalékkal csökkent, így 21 990 ponton zárta a kereskedést.
A vezető részvények közül a legerősebbnek a Magyar Telekom bizonyult. Úgy látszik, az osztalék kifizetésének a közelsége már komolyabb támaszt ad az árfolyamnak. A napközben egész nap előző záróárának a közelében forgó részvény végül 0,1 százalékkal, 716 forintra tudott emelkedni. Minimális mínuszban fejezte be a napot az OTP is, ahol úgy látszik, még mindig emésztik a gyorsjelentést a befektetők. A napközben 5600 forintig is visszahulló részvény a nap végére visszajött előző napi utolsó árának a közelébe, s végül 2 forintos mínuszban, gyakorlatilag stagnálva fejezte be a napot, 5690 forinton.
A Mol részvénye 1,2 százalékot esett, annak ellenére, hogy az olaj ára minimálisan emelkedni tudott. A forint erősödése viszont nem tett jót a Richternek. A gyógyszergyártó árfolyama ugyanis 1,6 százalékkal, 40 750 forintig csúszott le. Az Egist kevésbé viselte meg a szerdai kereskedés, árfolyama 0,3 százalékkal, 19 250 forintig hullott vissza.
A kisebb papírok közül több is elég jól szerepelt. A 760 forinton záró Rába 0,8 százalékot tudott emelkedni a trenddel szemben, míg a Pannunion 3,6 százalékkal drágult. Több mint 8 százalékot zuhant viszont a Pannon-Flax és 5 százalékot a Linamar.
