BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimizmus OTP-gyorsjelentés előtt

2010. március 1. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap végéig kitartott az emelkedés a hazai tőzsdén, a BUX 1,3 százalékos pluszban, 21 549 ponton fejezte be a napot, ami egyben a napi maximumot is jelentette. Érdekesen alakult a kereskedés, a viszonylag magasan nyitó index ugyanis kora délutánra visszacsorgott pénteki záróértékére, ahonnan a nap végére - részben a pluszban nyitó amerikai indexek hatására - napi csúcsára repült fel. A határidős decemberi lejárat 1,7 százalékkal tudott emelkedni, ami 21 955 pontos értéket jelentett, napközben ennél magasabban, 22 000 pont felett is megfordult.
A vezető részvények közül a legtöbbet az OTP drágult, annak ellenére, hogy a társaság ma teszi közzé az elemzők szerint nem túl fényes számait. A piac így vélhetően inkább pozitív meglepetést vár a banktól, kérdéses, hogy egy valóban pozitív jelentés is tud-e újabb növekedést hozni. A részvény 2,3 százalékkal, 5573 forintig szaladt fel, ami csak egyetlen forinttal maradt el a napi csúcsértéktől. A forgalom ugyanakkor viszonylag alacsony, hétmilliárd forint volt. A többi vezető részvény közül még a Mol tudott lépést tartani a piaccal, az olajrészvény 1,5 százalékkal, 18 060 forintra emelkedett. A Magyar Telekom a pénteki száguldás után megpihent egy kicsit. A forgalom ugyanakkor e részvényhez képest igen magas maradt, a 2,3 milliárd forintos kötés mellett 0,4 százalékkal, 719 forintig ment fel a papír. A Richter, amely szintén sokat drágult, február utolsó napján 0,9 százalékkal, 41 540 forintra emelkedett. A kisebb részvények közül száguldott a Rába: 3,5 százalékkal, 755 forintig menetelt. Több mint tíz százalékot esett viszont a Pannunion és 140 forinton zárta a kereskedést. A KulcsSoft is zuhant, négy százalékot, 608 forintra.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet