Ideges kereskedés folyt szerdán a magyar tőzsdén, amit az mutatott, hogy többször is nagyon hirtelen váltott irányt a BUX index. A vezető mutató napon belül megközelítőleg 20 600 és 20 930 pont között ingadozott, a forgalom a nap nagy részében elég alacsony volt, így vélhetően inkább kisebb befektetők próbálták a trendeket meglovagolni. A BUX végül a 1,1 százalékos mínuszban, 20 623 ponton fejezte be a napot, közel a napi minimumot jelentő 20 608 ponthoz. A decemberi határidős BUX-lejárat értéke csak 0,5 százalékkal csökkent. A vezető részvények között kimagaslóan rossz, illetve jó teljesítmény nem akadt. A legtöbbet az általában válságálló részvénynek számító Richter esett, 1,5 százalékot. Ez 39 900 forintos utolsó értéket jelentett, miközben a nap elején még 40 800 forinton is megfordult. A Mol árfolyama 1,2 százalékkal csökkent, a 17 000 forintos záróár csupán tíz forinttal volt magasabb a napi minimumnál. A negatív hangulatra általában legérzékenyebb OTP elég jól átvészelte a napot, igaz, jelentősebb ingadozásokkal, hiszen volt olyan, hogy percek alatt 60-70 forinttal is elrángatták a részvény árfolyamát. A papír tízmilliárd forint alatti napi forgalom után végül 0,9 százalékos mínuszban, 5400 forinton zárta a kereskedést, nagyjából félúton minimuma és maximuma között. A Magyar Telekom 0,7 százalékkal csúszott le, a hetek óta szenvedő részvény így pont egyik technikai ellenállásán, 686 forinton állt meg, így érdekes lesz, hogy a mai gyorsjelentés hatására töri-e ezt a szintet, vagy sikerül végre talpra állnia. A kisebb papírok közül hat százalékkal tudott drágulni a Danubius, amelynek fő tulajdonosa egy nappal korábban jelentette be, hogy ismét veszi a részvényt. Az árfolyam, talán ennek hatására, 3355 forintig emelkedett.
