BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguldott az OTP

2010. február 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kitartott az optimizmus szerdán is a magyar tőzsdén. A BUX a nap végére napi csúcsán, 21 653 ponton zárt, ami kétszázalékos emelkedést jelentett. Ezzel a teljesítményével a magyar tőzsde nemzetközi viszonylatban is a legjobbak között volt. A jó hangulatot a kedvező társasági gyorsjelentések alapozták meg a világban, míg a magyar tőzsdén elsősorban az FHB szép számainak lehetett örülni. A kisebbik bankrészvény ugyan nem tudott lépést tartani a piaccal, de azért 1,5 százalékkal, 1435 forintra emelkedett az árfolyama. A vezető részvények közül az OTP teljesített a legjobban, a részvény árfolyama 2,6 százalékos emelkedéssel a napi csúcsot jelentő 5680 forinton fejezte be a kereskedést. A forgalom azonban még mindig nem volt magas, alig haladta meg ugyanis a 11 milliárd forintot. Jól szerepelt a Mol részvénye is. Az olaj árának emelkedésével párhuzamosan 2,4 százalékkal, 17 820 forintig menetelt az értéke. A Magyar Telekom két százalékkal, 727 forintig futott fel, ami szintén a napon belüli legmagasabb értéket jelentette. A Richter 1,4 százalékkal, 41 685 forintra emelkedett szerdán, míg az Egis egy százalékkal, 19 300 forintig tudott menetelni.

Érdekes egyébként, hogy a kisebb cégekre most nem ragadt át a nagy optimizmus, irányadó indexük, a BUMIX ugyanis csupán 0,6 százalékkal emelkedett. A Rába például a cég stabilizálódását mutató gyorsjelentése ellenére 720 forinton stagnált. Jól szerepelt viszont a két százalékot emelkedő Állami Nyomda részvénye, amely így 930 forinton fejezte be a kereskedést. Azt, hogy azért nem töretlen az optimizmus a világban, talán csak az mutatta, hogy a tovább szűkült a promt BUX és a decemberi lejárat közötti különbség, miután a határidős kontraktus csupán 1,8 százalékkal emelkedett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet