Minimális forgalom mellett emelkedtek a magyar részvények hétfőn, miután a tengerentúlon zárva tartottak a tőzsdék. A nap fő tőzsdei híre a Mol gyorsjelentése volt, ami azonban a várakozásoknál rosszabb számok ellenére sem váltott ki masszív eladási hullámot. Bár délelőtt még 17 000 forint alatt is forgott a részvény, a nap végére 1,2 milliárd forintos forgalom mellett 17 095 forintig kapaszkodott fel az árfolyam. Ez 0,3 százalékos pluszt jelentett a pénteki záróárhoz képest. Az OTP ugyanakkor 1,3 százalékot tudott emelkedni, ami pont elég volt ahhoz, hogy a részvény betöltse az 5400 forintos tetővel bíró rését. A záróár 5400 forint lett, de a papír ennél magasabban, 5410 forinton is járt. Az emelkedés ugyanakkor nagyon alacsony forgalommal párosult, ez ugyanis a 4 milliárd forintot sem érte el. A Magyar Telekom is jól szerepelt: úgy látszik, a befektetők lassan kezdenek hinni a brókercégek vételi ajánlásában. Az osztalékrészvény árfolyama 1,1 százalékkal, 707 forintig nőtt. A gyógyszerpapírok közül a Richter 0,5 százalékkal, 41 000 forintra emelkedett, míg az Egis 0,7 százalékkal, 18 670 forintra drágult. A BUX így 0,8 százalékkal, 20 898 pontra emelkedett. A decemberi lejárat a prompt indexnél kisebb mértékben, csupán 0,2 százalékkal tudott drágulni, ami 0,3 százalékos növekedést jelentett. A kisebb részvények közül a gyorsjelentését szintén közlő TVK 1,3 százalékkal, 3100 forintig menetelt, a befektetőket valószínűleg a javuló kilátások ösztönözték.
A gyorsjelentés megjelenését megelőzően száguldott a Danubius, a részvény 3,5 százalékkal, 3300 forintra emelkedett. A trenddel szemben 4,4 százalékot esett viszont az AAA Auto, amely így 135 forinton fejezte be a kereskedést.
