Az Államadósság Kezelő Központ közzétette az év utolsó negyedévére, a forintos állampapírokra vonatkozó kibocsátási tervét. Eszerint 1212 milliárd forintnyi diszkontkincstárjegy, kamatozó kincstárjegy és államkötvény fog lejárni, ebből 1185 milliárd forintnyit újítanának meg. Ezen belül a diszkontkincstárjegyek állománya minimális mértékben, 11 milliárddal nőne, e kategóriában pedig számottevően emelkedne a hosszabb, 12 hónapos papírok súlya a három hónaposak (és kisebb részben a lakosságnak szánt Kamatozó Kincstárjegyek) rovására. Az államkötvényekből 365 milliárdnyi jár le, ebből 332 milliárd megújítását tervezik. Ezek a negyedéves tervek persze csak durva becslésnek tekinthetők, az utóbbi több mint egy évben az élet rendszerint alaposan felülírta őket: kezdetben, tavaly ősztől idén tavaszig főleg negatív irányba, majd az utóbbi hónapokban, a vételi kedv megélénkülésével pedig sokkal kedvezőbb eredmények születtek. Talán ennek is betudható, hogy a terv határozottan optimistább a korábbiaknál, az előző negyedévekben ugyanis a kibocsátani tervezett volumen sokkal nagyobb mértékben, több száz milliárd forinttal maradt el a lejáratoktól.
