- Mi lehetett az OTP Tripla Fix Alap sikeres jegyzésének a titka?
- A globális pénzügyi válság hatására az elmúlt egy-másfél évben nagyon visszaesett az érdeklődés a befektetési alapok iránt. A hazai befektetők inkább a biztonságos és magas kamatjövedelmet nyújtó bankbetétek felé fordultak. Az utóbbi hónapokban azonban már csökkenésnek indultak a betéti kamatok, miközben örvendetesen megélénkültek a tőkepiacok, így a befektetők ismét fogékonnyá váltak a hosszabb távon magasabb jövedelmezőséget biztosító értékpapír-befektetések iránt. Az alap vonzereje pedig abban rejlik, hogy a válság miatt óvatossá vált befektetők számára is megfelelő, hiszen a tőke megőrzése és háromszori biztos hozamfizetés mellett biztosít részesedési lehetőséget az európai részvényárfolyamok növekedéséből. A biztos hozam mértéke is vonzó volt, hiszen a 3,25 éves futamidő során 11%+5%+5%, azaz összesen 21% biztosan kifizetésre kerül (EHM 6,58%).
- Az OTP Tripla Fix II. Alap is ugyanilyen kedvező feltéteket nyújt?
- Igen, a feltételek hasonlóan versenyképesek a jelenlegi kamatkörnyezetet tekintve. Az új alap is tőkevédett, tehát a 3,25 éves futamidő végén mindenképp visszafizeti a jegyzéskor elhelyezett tőkét, függetlenül a befektetések teljesítményétől. Ezen felül három alkalommal is biztos hozamot fizet. Az első év végén a befektetési jegyek névértékére vetített biztos kifizetés mértéke 9%, majd a második év végén és lejáratkor további 4%-4% kerül kifizetésre, azaz összesen 17% (EHM 5,34%). Az első jegyzési időszak kezdete, július óta évi 9,5%-ról évi 8%-ra csökkent a jegybanki alapkamat, így az OTP Tripla Fix II. Alap biztos hozamígérete az aktuális kamatkörnyezetben hasonlóan versenyképes, mint az első jegyzés kezdetén júliusban. Ezen felül természetesen a befektetők továbbra is profitálhatnak az európai fejlett részvénypiacok árfolyam-növekedéséből.
- Összesen mekkora hozamra számíthatnak a befektetők?
- Azt természetesen nem tudjuk három-négy évre előre megjósolni, miként teljesítenek majd a tőkepiacok, de azt pontosan meg tudjuk mondani, minimálisan és maximálisan mekkora hozam kerülhet kifizetésre.
Az OTP Tripla Fix II. Alap a futamidő első évét követően fix 9% hozamot fizet, ez nem függ a befektetések teljesítményétől. A 24. hónapot követően és lejáratkor újabb hozamfizetésekre kerül sor, amelyek mértéke a befektetéseket képező, a fejlett európai részvénypiacokat reprezentáló DJ EuroStoxx 50 index teljesítményétől függ. A két kifizetés maximum 64% és 101,5% lehet, így összesen 174,5%-kal (9%+64%+101,5%, éves szinten 43,44%) gyarapodhat a befektetett tőke. Amennyiben a részvénypiacok mégis kedvezőtlenül teljesítenének, második és harmadik hozamfizetés akkor is esedékes, ilyen esetben a minimális 4%-4% kerül kifizetésre (9%+4%+4%, összesen 17%, EHM 5,34%). Ezek a számok persze elméleti határok. Mi arra számítunk, hogy az alap jelentősen felülteljesíti majd a minimális hozamígéretet.
- Hol és meddig lehet az OTP Tripla Fix Alap befektetési jegyeit jegyezni?
- A jegyzés 2009. szeptember 21-től október 30-ig tart az OTP Bank több mint 300 kijelölt fiókjában. A befektetési jegyeket a névértéknél olcsóbban, diszkontárfolyamon lehet jegyezni. A diszkontkamatláb évi 9%, vagyis az alap már indulása előtt is biztosít hozamot.
(A cikk az OTP Alapkezelő Zrt. közreműködésével készült)
