BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a forró víz a PannErgy szentlőrinci kútjából

2009. szeptember 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PannErgy bejelentette, hogy eredményes szakaszba lépett a szentlőrinci geotermikus kút fúrása, az előzetes tesztek szerint 1620-1790 méteres mélységtartományból percenként 1150 litert meghaladó mennyiségű, mintegy 80 fokos víz nyerhető ki. (Ez mintegy 4 MW maximális hőteljesítménynek felel meg.) Az eredmény összhangban van a társaság korábbi várakozásaival. A PannErgy áprilisban kezdte meg első geotermikus kútjának fúrását a Baranya megyei településen, főleg a helyi távhőszolgáltatás hőigényének fedezése céljából. A fúrás a tervezettnél hosszabb ideig tartott, részben a fúráshoz használt gépek és berendezések többszöri meghibásodása, részben bizonyos geológiai információk újraértékelése miatt. A végleges tesztekkel és mérésekkel a következő hetekben végeznek. A PannErgy-részvény forgalma és ára tegnap nagyon megugrott a BÉT-en, egymilliárd forint feletti értékben 1,384 millió papír fordult meg. Ebben három óriáskötésnek is nagy szerepe volt, amelyek 760 forinton születtek, összesen 524 ezer darabra.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet