Az RFV csoportszinten 1,2 milliárd forintos árbevétel és 414 milliós EBITDA mellett 153,6 millió forintos nettó eredményt könyvelhetett el az idei első félévben, ami 43 százalékos visszaesést jelent a tavalyi azonos időszakhoz képest. A jellemzően önkormányzatok és állami szervek részére energiamegtakarító beruházásokat végző társaság gyorsjelentése szerint az első félév a válság következményeként előálló hitelszűke árnyékában telt, így a várakozásoknak megfelelően gyengén alakult. Az árbevétel csökkenését a vállalat két tényezővel magyarázza.
Egyrészt nem indultak el a bázisidőszakban folyt sárospataki és józsefvárosi kivitelezések helyébe lépő új energiahatékonysági beruházások, másrészt a villamosenergia-piac liberalizálása miatt folytatódott az áramszolgáltatásból származó árbevétel csökkenése. Ugyanakkor a társaság a harmadik negyedévet tekintve bizakodó. Az utóbbi hónapok fejleményei ugyanis kedvezőek, a hitelfelvételi gondok megoldódtak, illetve a másodlagos kibocsátásból származó friss tőke rendelkezésre áll, ennek kedvező hatása is ekkor jelentkezik.
Az elmúlt néhány hónapban kötött új, nagy értékű szerződések (Fejér megye, illetve legutóbb Gyergyószentmiklós) kivitelezése a jelentés szerint augusztusban kezdődött meg, s a beruházások jórészt a harmadik és negyedik negyedévben, kisebbrészt 2010 első félévében fejtik ki jótékony pénzügyi hatásukat.
