BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Per a Charles Schwab ellen

2009. augusztus 19. szerda, 02:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőn pert indított a legnagyobb független amerikai brókercég, a Charles Schwab ellen a New York-i főállamügyész, Andrew Cuomo. A vád szerint a brókercég ügyfeleit félrevezetve értékesített aukciós kamatozású értékpapírokat (ARS-eket), likvid, alacsony kockázatú befektetésként - írja a Financial Times. Az ARS-ek olyan, elsősorban önkormányzatok és egyéb intézmények által kibocsátott hosszú lejáratú hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok, amelyek kamatát szabályos időközönként lebonyolított árveréseken állítják be. A csúcspontján 330 milliárd dolláros forgalmat felmutató ARS-ek piaca tavaly februárban fagyott be teljesen, amikor az általános hitelszűke miatt kitáncoltak mögülük a forgalmat bonyolító bankok. Az államügyész által felállított, az ügyre szakosodott akciócsoport eddigi vizsgálatai során már több mint húsz pénzintézetet (többek közt a Citigroupot, a JPMorgant, a Morgan Stanley-t és a TD Ameritrade-et) köteleztek összességében 61 milliárd dollárnyi értékpapír visszavásárlására. A Schwab a vádra reagálva leszögezte, az igazi tettesek azok a Wall Street-i óriások, akik piacra dobták, majd a bajban magára hagyták az ARS-ek piacát és az államügyész most rájuk, a közvetítőre próbálja tolni a felelősséget.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet