A szlovák legfelsőbb bíróság csütörtökön jelentős mértékben, közel 500 millió koronával (4 milliárd forint) csökkentette a pozsonyi Slovnaft olajfinomítóra kirótt, árképzés miatti büntetést. Az Ivan Miklos vezette pénzügyminisztérium még 2005-ben 1,34 milliárd korona (mai áron 10,5 milliárd forint) büntetéssel sújtotta a vezető szlovák olajtársaságot, mert szerinte a cég 2002 és 2004 között olyan költségeket is beleszámolt a kiadásaiba, amelyekre nem volt jogosult, ráadásul az üzemanyagokért olyan árat kért, ami indokolatlanul nagy nyereséget hozott számára. A legfelsőbb bíróság a büntetést csütörtökön 838,07 millió koronára csökkentette, arra hivatkozva, hogy a pénzügyminisztérium korábban rossz számításokból indult ki. Ivan Ruman, a legfelsőbb bíróság szenátusának elnöke szerint a döntés ellen már nem lehet fellebbezni. A Mol-csoporthoz tartozó társaság üdvözli a bíróság döntését - közölte Anton Molnár, a Slovnaft szóvivője. Az 1,34 milliárd koronát a cég már korábban kifizette, azonban 2005 őszén fellebbezett. A pénzügyminisztérium most vizsgálja az ügyet, mivel a büntetés különbözetét, közel 500 millió koronát vissza kell fizetnie.
