BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van még esélye az OMV-nek

2008. április 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Döntő lépés lehet a Mol megszerzésében az Európai Bizottság júliusi döntése - írja a Raffeisen Centrobank elemzése, amely szerint az osztrák olajcégnek még igenis van esélye a Mol sikeres felvásárlására. Az OMV-t elemző írás vételre ajánlja a cég részvényeit - igaz, 57 euróra csökkentett célárral -, többek között arra hivatkozva, hogy bár a befektetők a Mol megszerzésének elhúzódását általában negatívan értékelik, ez a diszkont azonban valójában nem indokolt. Egyfelől azért nem, mert van még esély a sikeres felvásárlásra, de főleg azért, mert az OMV a Mol nélkül is képes tovább nőni. A közeljövő ráadásul több pozitívumot is tartogat a cég számára: több olajmezőn indul meg hamarosan a termelés, és a finomítói modernizáció is hamarosan eredményeket hozhat.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet