Döntő lépés lehet a Mol megszerzésében az Európai Bizottság júliusi döntése - írja a Raffeisen Centrobank elemzése, amely szerint az osztrák olajcégnek még igenis van esélye a Mol sikeres felvásárlására. Az OMV-t elemző írás vételre ajánlja a cég részvényeit - igaz, 57 euróra csökkentett célárral -, többek között arra hivatkozva, hogy bár a befektetők a Mol megszerzésének elhúzódását általában negatívan értékelik, ez a diszkont azonban valójában nem indokolt. Egyfelől azért nem, mert van még esély a sikeres felvásárlásra, de főleg azért, mert az OMV a Mol nélkül is képes tovább nőni. A közeljövő ráadásul több pozitívumot is tartogat a cég számára: több olajmezőn indul meg hamarosan a termelés, és a finomítói modernizáció is hamarosan eredményeket hozhat.
