BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyílt az első Mol-kút Ausztriában

2008. április 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol megnyitotta első Mol küllemű benzinkútját az ausztriai Leobenben. A társaság a 2004-ben megvásárolt Heizöle Roth GmbH Austria 74,99 százalékos tulajdonosaként 34 kutat üzemeltet az országban. A most új dizájnnal megnyitott kút az első saját néven megjelenő kiskereskedelmi egység, de mint Geszti László, a Mol termék-előállítás és kereskedelem divíziójának ügyvezető igazgatója közölte, a cél a jelentős piaci részesedés elérése az ausztriai kiskereskedelemben is. (A nagykereskedelemben a Mol régóta aktív, közleménye szerint a keleti tartományokban 30 százalékot meghaladó piaci részesedéssel bír.) A Mol jelenleg 1,7 millió tonna olaj- és gázipari terméket értékesít Ausztriában.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet