BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb OMV-levél a Molnak

2008. március 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OMV mindenképpen fel akarja vetetni részvényesi javaslatait a Mol április 23-i közgyűlésének napirendjére, ezért újabb levelet küldött a Mol vezető testületeinek - közölte az osztrák olajcég. Ebben, saját részvényesi jogaira hivatkozva, s mint a Mol 20,2 százalékát birtokló részvényes, újra megerősítette szándékát, hogy az általa február 26-án közzétett javaslatok kerüljenek a közgyűlés napirendjére.
Az OMV javaslataival el akarja érni, hogy a részvényesek szavazatuk útján kifejezhessék véleményüket a Mol saját részvényeit érintő megállapodás megszüntetése érdekében, valamint egy független auditor kinevezését, aki megvizsgálja, hogy ezek a megállapodások a Mol-részvényesek legjobb érdekeit szolgálják-e. Végül az OMV kéri az éves közgyűlés szavazási eredményének nyilvánossá tételét. Az új napirendi pontokkal kiegészített Mol-közgyűlési meghívó vélhetően hamarosan megjelenik.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet