Az eddig túlsúlyos finomítás helyett a kitermelésre is nagyobb hangsúly kerülhet a Molnál, ha sikeres lesz az Oman Oil Companyval (OOC) megkezdett stratégiai együttműködés és sikerül megfelelő eszközökhöz jutnia. Az Energy Intelligence Group Bloomberg által idézett energiaipari szakportálja szerint a magyar olajtársaság elsősorban Kazahsztánban juthat kitermelő eszközökhöz. A meg nem erősített hírek szerint a Mol a Pipeline Consortium 7 százalékát szeretné megszerezni, illetve 20 százalékát a Royal Dutch Shell által vezetett Zhemzhuzhina blokknak, illetve szintén 20 százalékát az A.P. Moeller-Maersk AS által irányított Dunga-mezőnek.
A Mol korábbi közlései szerint bármelyik, az OOC-től hozzá kerülő olajipari eszköz elfogadásának feltétele, hogy a többi résztvevő lemondjon elővásárlási jogáról. Ezek miatt jelenleg - ha igazak is az EIG értesülései - nem lehet biztosan tudni, hogy milyen kitermelő eszköz kerülhet végül a társasághoz. Annyi bizonyos, hogy ha az olajcégnek sikerül a kitermelés terén elfogadható áron terjeszkednie, az a befektetők számára jó hír lenne.
A hazai olajcég eközben újrakezdte sajátrészvény-vásárlásait. Március 14-én 20 ezer darab részvényt vásárolt az ING-n keresztül 21 ezer 143 forintos áron, így a tőzsdére bevezetett A sorozatból most összesen ennyit birtokol.
