A BNP Paribas-tól az ING-hez került egymillió 404 ezer 217 darab Mol-részvény. Az olajtársaság bejelentéséből kiderült, hogy a korábban a BNP-nél levő - és a Mol által opcióval biztosítottan visszavásárolható - 8 millió 957 ezer 91 részvénynek azt a részét, amit a francia bankház még 2006 áprilisában vett meg a Moltól, eladta az ING-nek. A többi papír, amelyet a BNP még 2005 decemberében vásárolt az olajtársaságtól, a BNP-nél maradt.
Az ING vásárlása nem jelent lényegi változást, mivel az olajtársaság - ugyanúgy, ahogy korábban a BNP-vel - az ING-vel is kötött vételi és eladási opciós megállapodásokat 109,8 dolláros áron, egy évre. A vételi opció amerikai (azaz bármikor lehívható), az eladási pedig európai típusú (egy időpontban lehívható). Az opciós ár dollárban megegyezik az utolsó, tavaly decemberi hosszabbításkor a BNP-vel erre a csomagra kötött opciók árával. A BNP-nél ezután 7 millió 552 ezer 874 részvény maradt, amelyekre a 2009. június 18-ig szóló ugyanilyen opciók ára 34,8 dollár részvényenként. Eközben az OTP Bank és a Mol is bejelentette, hogy a banknál március 10-én levő 10 millió 309 ezer 479 Mol-részvény alapján szavazati joga 10,2 százalékra nőtt, majd március 12-én 10 millió 311 ezer 79 darab részvény tulajdonjogi alapján 9,4 százalékra csökkent. A változásokat a Mol sajátrészvény-tulajdonának átalakulása - az ománi társaságnak eladott részvények - okozták.
