BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenöt indulóval versenyez a Mol

2008. március 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tenderdokumentációt tizenöt társaság vette meg, a Mol éppen ma jelentkezett be. Boldog vagyok - jelentette ki a Reutersnak Genc Ruli albán gazdasági miniszter a nemzeti olajtársaság, az Armo privatizációja kapcsán. Albánia már február 20-án meghirdette eladásra a nemzeti olajtársaságot, május 21-éig várva ajánlatokat a cégre (Napi, 2008. február 21.). A gazdasági miniszter elmondta: nem is hitte volna, hogy még a nagyok is ráugranak egy kétmillió tonnás kapacitású olajfinomítóra, amely 40 kilométerre van a tengertől.
Az Armónak két finomítója van, az egyik Ballsban, egy kisebb pedig Fierben. Jegyzett tőkéje 50 millió euró, eszközeit 100 millió euróra értékelik, tavaly 13,6 millió eurós profitot termelt. A vevő akár már júniusban megkaphatja a cég eladásra felkínált 85 százalékát, mivel Sali Berisha, az ország miniszterelnöke állítólag azt akarja, hogy a privatizáció a jövő évi választások előtt már lezárt téma legyen (az Insig biztosítóval és a Kesh nevű állami energiaszolgáltatóval együtt hirdették meg a finomító eladását). A Mol stratégiájába jól illeszkedne a finomító, a hírnek különösebb árfolyamhatása mindazonáltal nem várható.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet