A Mol mintegy háromszorosára növelte nettó eredményét a tavalyi év hasonló időszakához képest, amivel az elemzői várakozásokat jórészt kielégítő gyorsjelentést produkált, habár a nagy javulás főleg az alacsony bázisnak, a 2006. utolsó negyedévi szerény eredménynek köszönhető. Az elemzők véleménye megoszlik: míg jó néhányan a várakozásaiknak megfelelő számokat üdvözölték, az olajcég működését vizsgálva többen is elégedetlenek az eredménnyel. Egységesek azonban a megnyilatkozások abban, hogy a régiós olajcégek árát és eredményeit összevetve a Mol a jelenlegi tőzsdei árán nem számít olcsónak. Ennek okai az OMV által kilátásba helyezett felvásárlási ár - a tranzakció esélye jelenleg igencsak halovány -, az esetlegesen közeledő, de még mindig nem eldöntött mértékű részvénybevonás lehetősége és a társaság sajátrészvény-vásárlásai lehetnek, amelyek együttesen mintegy 15 százalékra becsülhető prémiumot tesznek az árhoz.
A kutatás-termelés divízió az utolsó negyedéveket összehasonlítva 29 százalékos növekedést hozott (15,6-ról 20,1 milliárd forintra), az egész évet tekintve azonban 34 százalékos az elmaradás (123-ról 81 milliárdra). Az üzleti eredményt egyértelműen javította a minden eddiginél magasabbra emelkedő olajár, amit mérsékelt a dollár gyengülése. Mindez sajnálatos módon egybeesett azzal, hogy a társaság kitermelése csökkent, részben a Szőreg-1 mező gáztározó céljára való értékesítése, részben a mezők természetes kimerülése miatt. Az idénre a kitermelés szinten maradását, jövőre már növekedést várnak .
A feldolgozás-kereskedelem divízió üzleti eredménye negyedéves összehasonlításba jelentős javulást mutatott, ugyanakkor sok elemző számára ez csalódás, mivel a növekedés nagyrészt a pozitív készlethatásnak tulajdonítható (a meglévő készleteket a társaság mindig átértékeli). Ezzel számítva éves összehasomlításban a 2006-os évhez képest minimális elmaradás mutatkozik (175,3-ról 172,5 milliárdra), korrigálva viszont sokkal nagyobb (168,6-ról 140,4 milliárd forintra) annak ellenére, hogy egyébként a finomítói környezet nem volt kedvezőtlen és az értékesítés sem alakult rosszul. A petrolkémia-szegmens eredmény is ellentmondásosnak tűnik, hiszen ha az egész évet tekintjük, az üzleti eredmény még sosem volt ilyen magas, 40,6 milliárd forint, viszont a negyedik negyedévben már 62 százalékkal, 3,9 milliárd forintra esett. Az utolsó negyedévre ugyanis erőteljesen csökkent a petrolkémiai árrés, ami az idei évre sem kecsegtet pozitív fejleményekkel.
Összességében ezt a gyorsjelentést eltérően ítélhetik meg az elemzők, de az eredmények sem nem olyan rosszak, sem nem olyan jók, hogy jelentősen változtassanak az árfolyamon. A részvények árfolyamára a fent említett tényezők sokkal jobban hathatnak. A számokat a speciális tételek hatalmas mértékben befolyásolják - csak az idén 44 milliárdos tételt jelent majd például a gázüzletághoz kapcsolódó utólagos elszámolás nyeresége -, összességében azonban az olajcég nem okozott különösebb meglepetést. Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója a gyorsjelentéshez hozzáfűzte, hogy kedvezően ítéli meg az idei kilátásokat. Az INA-val kapcsolatban nagyon pozitívak a várakozásaik - az utóbbi napokban Horvátországban úgy tűnik, felgyorsultak az események -, és a finomítói környezetet illetően is jó évre számítanak (az IES megvásárlása 2,6 millió tonnás termelésbővülést jelent). A petrolkémiában azonban gyengébb évet jósolnak.
