Az idei év sem hozott enyhülést a Mol-OMV párharcban, az olajtársaságok egyike sem mutatja jelét annak, hogy feladná a harcot. Az OMV a múlt héten az Európai Bizottságnál kezdeményezett előzetes versenyjogi vizsgálatot a Mollal való összefonódás ügyében, majd a Népszabadság adott hírt arról, hogy Brüsszel állítólag a luxemburgi bíróságnál pert kezdeményezett a Molban hajdan aranyrészvényként létező, ma B sorozatú részvénnyel kapcsolatban (ezzel a papírral a magyar állam megakadályozhatja a 10 százalékos szavazati korlát eltörlését). Az osztrák olajvállalat ezek szerint semmi jelét nem mutatja annak, hogy feladta volna a harcot a Molért.
A Mol eközben a maga eszközeivel, ha nem is a tavalyi évben tanúsított vehemenciával, tovább harcol. A január 23-án újrakezdett sajátrészvény-vásárlások egyetlen tőzsdenapon sem szüneteltek, múlt hét péntekig több mint 613 ezer részvényt vásárolt. Az idei vásárlások átlagára 22 759 forint volt, a legutolsó 70 ezer darabot már 23 438 forintért vette meg, így jelenleg összesen 2 millió 84 ezer 189 saját részvénnyel rendelkezik.
A helyzet tehát nem sokat változott, az Európai Bizottság elsőfokú döntése március 6-áig várható (ha nem rögtön a vizsgálat folytatásáról dönt), ez éppen kapóra jöhet az OMV-nek a Mol áprilisi közgyűlése előtt. Ugyanakkor bármilyen döntés szülessen is, az még nem ok arra, hogy az OMV megszerezhesse a Molt, legfeljebb a nyilvánosság előtt folytatott vitában vehet ki egy érvet a Mol-menedzsment kezéből. Az UniCredit elemzője ezzel kapcsolatban a múlt héten éppen azt vetette fel, hogy az EB döntése - ha negatív az OMV szempontjából, tehát jelentős versenyjogi aggályokat fedezne fel - akár elegáns visszavonulási lehetőségként is szolgálhatna az osztrák olajtársaság számára.
