BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárták a CEZ-ügyletet

2008. január 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Január 23-án a Mol és a CEZ között született részvényügylet lezárult, az elszámolás megtörtént - jelentette be tegnap a Mol a tőzsde honlapján. A CEZ összesen 7 millió 677 ezer 285 Mol-részvényt vásárolt, 30 ezer forintos árfolyamon, összesen mintegy 230 milliárd forintért (890 millió euró). A Molnak ezekre a részvényekre 20 ezer forintos áron három évre szóló, bármikor lehívható vételi opciója van, amiért opciós díjat fizet. Az opciós díj két részből áll, egyszeri és éves díjból. Korábban a CEZ azt nyilatkozta, hogy a társaság teljes kiadása az ügylet kapcsán mintegy 560 millió euró.
A Mol eközben tovább folytatta sajátrészvény-vásárlásait, tegnap - 22 094 forintos árfolyamon - újabb 78 ezer darab részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén. Így a társaságnak jelenleg 1 millió 534 ezer 734 darab saját részvénye van.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet