Folytatja tőkeoptimalizációs programját a Mol, és tegnap újabb 73 ezer részvényt vásárolt 21 946 forintos átlagáron - jelentette be két részletben az olajtársaság, egyértelművé téve ezzel, hogy nem hagyott fel végleg saját papírjai vásárlásával. A bejelentést követően összesen 9 millió 143 ezer 19 darab A sorozatú saját részvénnyel rendelkezik (valamint régóta birtokol további 578 C sorozatú részvényt is). A tőkeoptimalizációs program legkésőbb október 25-ig folytatódhat a bejelentés szerint.
A tavaly év végén bejelentett CEZ-ügylet lezárása a végéhez közeledhet már - korábban csak annyit közöltek, hogy ez az idei év első negyedévében várható -, amikor is a Mol megválik 7 százaléknyi (mintegy 7,6 millió darab) részvényétől 30 ezer forintos áron, igaz, az ehhez kapcsolódó vételi opció díja viszont terheli. E 7 százalék eladásával újra jelentősen lecsökkent sajátrészvény-állományát szabadon növelheti majd, mivel a CEZ-től befolyó mintegy 560 millió euró a pénzügyi helyzetét is rendezi. A társaság előtt így szabad az út arra, hogy a "baráti" kezekben lévő részvények mellé újra jelentős részvénymennyiséget gyűjtsön össze.
A mostani helyzetben vélhetően sok tőzsdei befektető számára mennyből jött segítségként tűnnek a pánikeladásoknak talán valamelyest korlátot szabó vételek. A társaság az újra felgyülemlett saját részvényeit megtarthatja, vagy - mint arra a tőkeoptimalizációs program bejelentésekor utalt - a piac várakozásainak megfelelően bevonhatja (ezzel a baráti kezekben lévő csomagok egy részének befolyását növeli a közgyűlésen). Ezzel kétségtelenül jót tesz az árfolyamnak - bár a likviditást tovább csökkenti -, ugyanakkor gyorsan elfogyaszthatja vele készpénzállományát.
