BUX 139339.63 0,03 %
OTP 45130 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aláírták a megállapodást Indiában

2008. január 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol és az indiai ONGC pénteken aláírta azt az együttműködési megállapodást, amelynek lehetőségét már korábban is felvetették a sajtóban. Erre Gyurcsány Ferenc miniszterelnök indiai látogatása során került sor. Az ONGC (Oil and Natural Gas Corporation Limited) indiai állami olaj- és gázipari vállalat hazai és nemzetközi színtéren is foglalkozik kőolaj- és földgázkutatással, -szállítással és petrolkémiával, illetve cseppfolyósított földgáz előállításával. A megállapodás egyelőre főleg a kutatás-fejlesztési lehetőségek, illetve a szakembercsere területére terjed ki, de Áldott Zoltán, a Mol kutatás-termelés divíziójának ügyvezető igazgatója szerint ez csupán az első lépés, amelynek célja végül a két vállalat hosszú távú együttműködése a nemzetközi kutatás-termelési tevékenységben.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet