A Mol és az indiai ONGC pénteken aláírta azt az együttműködési megállapodást, amelynek lehetőségét már korábban is felvetették a sajtóban. Erre Gyurcsány Ferenc miniszterelnök indiai látogatása során került sor. Az ONGC (Oil and Natural Gas Corporation Limited) indiai állami olaj- és gázipari vállalat hazai és nemzetközi színtéren is foglalkozik kőolaj- és földgázkutatással, -szállítással és petrolkémiával, illetve cseppfolyósított földgáz előállításával. A megállapodás egyelőre főleg a kutatás-fejlesztési lehetőségek, illetve a szakembercsere területére terjed ki, de Áldott Zoltán, a Mol kutatás-termelés divíziójának ügyvezető igazgatója szerint ez csupán az első lépés, amelynek célja végül a két vállalat hosszú távú együttműködése a nemzetközi kutatás-termelési tevékenységben.
