BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az eladók voltak többen

2007. szeptember 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a kezdeti erőtlen emelkedés után hamar elakadt, és kevéssel dél előtt lejtőre került. A mutató 27 159 ponton állt az utolsó pillanatban, vagyis több mint fél százalékkal esett szerdához képest. (Kora délután ennél lejjebb, 27 ezer pont alatti tartományban is megfordult a BUX.) A közel 26 milliárd forintos összforgalom legnagyobb részét a Mol és az OTP hozta össze, előbbi részvényeivel 11,8, utóbbiéval 11,4 milliárd forint értékben üzleteltek a brókerek. Az olajpapír - amelyről tegnap közölt friss elemzést a Morgan Stanley és a Raiffeisen - 0,4 százalékkal, 26 190 forintra süllyedt. A bankrészvény 0,6 százalékot veszített értékéből, ennek eredményeként 9270 forinton állapodott meg. A Magyar Telekom 0,5 százalékos mínusszal fejezte be a kereskedést, a Richter árfolyama pedig 0,9 százalékkal került lejjebb, így 960, illetve
37 400 forintról indulnak holnap.
Az Egis sem volt kivétel: a kisebbik gyógyszercégre 22 920 forinton köttettek az utolsó tranzakciók, ami 0,4 százalékkal marad el a szerdai zárószinttől. A nagy mutatóhoz hasonlóan a Bumix is lejjebb került, 0,4 százalékkal, 3419 pontra. Ez nem csoda, hiszen az utóbbi index kosarában nagyobb súllyal szereplő papírok az Egishez hasonlóan gyengültek. A Fotex és az FHB egyaránt 0,6 százalékos értékvesztést követően 966, illetve 2066 forintra esett vissza, a Danubius-tulajdonosok pedig 0,8 százalékos süllyedést és 9655 forintos záróárat voltak kénytelenek elkönyvelni. A nap legjobbja az elhanyagolható forgalomban több mint hat százalékkal dráguló Pannon-Váltó volt, míg a legrosszabb teljesítmény a Linamar nevéhez fűződik: az orosházi gépipari vállalat papírja hét százalékkal lett olcsóbb.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet