BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délután megint süllyedt az index

2007. szeptember 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kezdeti esés után többször is megpróbálkozott az erősödéssel a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, ám a délutánt ismét a piros sávban töltötte. A mutató végül 0,5 százalékos veszteséggel, 27 317 ponton fejezte be a 29,1 milliárd forintos összforgalommal zárult szerdai kereskedést. A vezető részvények egymástól eltérően szerepeltek. A 11,6 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP árfolyama 1,23 százalékkal, 9330 forintra gyengült, a 8,4 milliárd forint forgalmú Mol pedig 0,8 százalékot veszített értékékből, így végül
26 300 forinton kötött ki.
A Magyar Telekom az ellenkező irányba menetelt, a vevői nyomás hatására 1,4 százalékos drágulást követően 965 forintos végeredménnyel vonult le a parkettről. A Richter-részvények mindössze 15 forintot veszítettek értékükből, ami 0,03 százalékos változásnak, gyakorlatilag stagnálásnak felel meg. A szektortárs Egis viszont jól szerepelt, több mint 1 százalékos többlettel végül kereken 23 ezer forinton állapodott meg a kurzusa. Ez utóbbi részvény erősödése fontos szerepet játszott abban, hogy a Bumix a fő mutatóval ellentétben erősödött. Igaz, a közepes kapitalizációjú papírok teljesítményét mutató index 0,2 százalékos erősödéséhez a pontosan 1 százalékkal, 2465 forintra visszaeső Rába és a 0,6 százalékkal, 9735 forintra gyengülő Danubiuson kívül több jelentősebb komponens is hozzájárult, a Fotex 0,3, az FHB 1,6 százalékos pluszt ért el.
A nap győztese a 11 százalékot meghaladó drágulást produkáló Linamar lett, a legrosszabbul pedig a Phylaxia járt, árfolyama több mint 5 százalékkal süllyedt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet