BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forgalommentes gyengülés

2007. szeptember 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szinte üres piacon gyengült a forint tegnap: az euró jegyzése a hétfő késő délután feljegyzett 254,70 forintról 255,60 forintra erősödött. Később a kurzus tesztelte a 256 forintot, de visszapattant onnan. A tegnapi változásoknak nem kell különösebb jelentőséget tulajdonítani - jelezték a szakértők. Sávkereskedés folyik a piacon, az euró jegyzése várhatóan 255 és 257 forint között fog ingadozni - már amikor van forgalom. Az elmozdulás iránya a jen/euró keresztárfolyamtól függ, ha erősödik a japán fizetőeszköz, akkor a forint gyengül, és fordítva. A dollár is erősebb lett: a korábbi 187 forintról 188,40 forintra erősödött.
Alig több mint kétszeres lefedettség és tempósan emelkedő hozam mellett keltek el a három hónapos diszkontkincstárjegyek a tegnapi aukción. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) által meghirdetett 25 milliárdos mennyiségre 54,6 milliárd forint ajánlattömeggel válaszoltak az elsődleges forgalmazók. Az elfogadott hozamok 7,50-7,60 százalék között szóródtak, az átlag 7,59 százalék lett.
A másodlagos állampapírpiacon mérsékelt változások történtek, három papír benchmarkja nem változott, a többieké 1-3 bázisponttal emelkedett.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a ma lejáró 381,4 milliárd forintos mennyiséggel szemben 389,8 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,75 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya az egy héttel korábbi 943,1 milliárdról 954,4 milliárd forintra nő.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet