Hullámzó teljesítményt nyújtott a hét utolsó kereskedési napján a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. Az emelkedésekkel, lejtmenetekkel tarkított nap végén összekapta magát, s végül napi maximumán, 27 404 ponton végzett. A több mint 50 milliárd forintos összforgalomban elért, egy százalékot meghaladó többlet részben az OTP és a Richter jó szereplésének, ezen belül az utóbbi huszáros hajrájának köszönhető. A bankpapír piacán 14 milliárd forint értékben köttetett üzletek eredményeként az árfolyam 2,7 százalékkal emelkedett, így 9450 forinton zárt.
A kereskedés derekán mindössze 0,2 százalékos pluszban járó gyógyszercég a zárás előtti meredek emelkedés eredményeként szűk háromszázalékos többletet és kereken 37 ezer forintos záróárat ért el. A Magyar Telekom iránt is volt érdeklődés, a befektetők két százalékkal, 938 forintig hajtották fel árfolyamát. A teljes forgalom közel felét adó Mol ugyanakkor a másik irányt választotta. Az utolsó pillanatokban 26 800 forintos árfolyamon cserélt gazdát, ez pedig 1,6 százalékos esést takar.
Az Egis nem tartott szektortársával, a kisebbik gyógyszeripari társaság részvényesei 0,2 százalékos mínuszt voltak kénytelenek elkönyvelni. Az FHB-részvényektől is igyekeztek szabadulni a piaci szereplők, ami a jegyzés 0,7 százalékos süllyedéséhez vezetett. Szintén pirosban, mégpedig 0,7 százalékos értékvesztéssel fejezte be a napot a Fotex, miközben a Rába és a Danubius több mint egy százalékkal, 2395, illetve 9750 forintra drágult. A nap vesztese az elenyésző forgalomban több mint 70 százalékkal gyengülő Fevita volt, a legjobb teljesítményt pedig a közel négy százalékkal erősödő Orco nyújtotta.
