A nap első felében a forint a többi feltörekvő piaci devizával egyetemben gyengült. Az euró árfolyama a korábbi 257,40 forintos szintről tegnap reggelre 258,40 forintra erősödött. A folyamat hátterében globális hatások álltak, így például a nemzetközi tőzsdéken végbement süllyedés. Később a magyar deviza összekapta magát, így az euró árfolyama 257,30-257,80 forintra korrigált. Kolba Miklós, az ING szakértője a következő napokban sávos kereskedést vár, szerinte 256 és 259 forint között mozog majd az euró kurzusa. Ha a globális piacokon rossz hír lát napvilágot, akkor gyengülnek a feltörekvő piaci devizák, ha nem történik semmi, akkor kisebb korrekciót hajtanak végre az érintett fizetőeszközök - vázolta a forgatókönyvet. Szerinte most mindenképpen a gyengülésre érzékenyebb a forint. A dollár először 188,30 forintról 190,10 forintra erősödött, később 188,50 forintra változott.
A tegnapi visszavásárlási aukción a jövő év áprilisában és júniusában lejáró kötvényekből 42,6, illetve 33,9 milliárdnyit ajánlottak fel a befektetők, ebből az ÁKK 25,3 és 22,7 milliárdos csomagot fogadott el. Az előbbi papírnál évi 7,50, utóbbinál pedig 7,45 százalék lett az átlaghozam. A másodlagos állampapírpiacon egy kincstárjegy esetében némi hozamcsökkenés, a kötvényeknél pedig emelkedés volt tapasztalható.
