BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot zuhant az OTP

2007. augusztus 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap erős pesszimizmus uralta a budapesti részvénytőzsdét, ezt jól tükrözi az egész napot a negatív tartományban töltő irányadó index jelentős értékvesztése. A BUX éppen meg tudott kapaszkodni a 27 ezer pontos határ felett, ami 1,7 százalékos visszaesést jelent az előző kereskedési naphoz képest. Az eladók többsége az OTP piacán igyekezett megválni a papíroktól, a bankrészvény igen komoly, 34,4 milliárd forintos forgalomban 3,7 százalékkal, 9320 forintra gyengült, ezzel főszerepet játszva az index esésében. Jókora mínuszt volt kénytelen elkönyvelni a Richter is, a gyógyszercég jegyzése 2,6 százalékos zuhanást követően 36 805 forinton állapodott meg, ezzel párhuzamosan a Magyar Telekom árfolyama több mint 1 százalékkal, 930 forintig esett. A vezető papírok között a Mol kivétel volt, árfolyama 22,5 milliárd forintos kereskedésben 0,3 százalékkal, 26 250 forintra drágult.
A kisebb kapitalizációjú részvények piacát is borúlátó hangulat uralta, noha az ezek teljesítményét tükröző mutató, a Bumix a fő indexnél kisebb mértékű, 0,6 százalékos süllyedéssel abszolválta a napot. Az Egis 0,7, az FHB 1, a Fotex pedig 1,1 százalékkal lett olcsóbb, miközben a 473 millió forint értékben gazdát cserélő Rába-részvények 2230 forintra, vagyis 1,3 százalékkal erősödtek. A nap legjobbja a 6,5 százalékos pluszt elérő Pannon-Váltó volt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet