BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot esett a forint

2007. augusztus 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eurót tegnap reggel 253 forint fölött jegyezték, szemben a hétfő esti 252,30 forintos szinttel. A forint gyengülését megfigyelők a japán jen erősödésével és a vártnál sokkal rosszabb hazai GDP-adattal magyarázták. Kora délután több külföldi bank sorakozott fel az euróvételi oldalon, újabb pofont adva a forintnak. Az euró jegyzése lapzártánkkor már 256, a dollár pedig 189 forint közelében járt. Devizakereskedők elmondták: a befektetők egyelőre nem nagyon látják a kiutat a magas infláció, a magas kamatszint és az alacsony növekedés háromszögéből, ami nem sok jóval kecsegtet a forint piacán sem.
A három hónapos kincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 25 milliárd forintos mennyiségre 127,5 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot az elsődleges forgalmazók, ám a kibocsátó nem emelte a kínálatot. Az elfogadott hozamok 7,45–7,55 százalék között szóródtak, az átlag 7,54 százalék lett. A másodlagos állampapírpiacon is 1–12 bázisponttal emelkedtek az irányadó hozamok. A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a ma lejáró 511,9 milliárd forintos mennyiséggel szemben 412,3 milliárd forint értékű pénzt helyeztek el a 7,75 százalékos alapkamat mellett.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet