Az amerikai jelzálogpiac mélyrepülése – ehhez kapcsolódóan az egyik alap bedőlése – a nemzetközi részvénypiacok mellett a feltörekvő devizákat is megrázta. A befektetők eladásokba kezdtek, első körben a mostanság leginstabilabb török lírát vették célba, ennek háromszázalékos esés lett az eredménye, majd lejtőre kerültek a régiós devizák, így a zloty és a forint is. Az euró kedden 251 forint alatt zárt, szerda reggel pedig 253,50/60 forintnál is járt a kurzus, a délelőtt folyamán azonban kicsit visszaesett az euró, így 253,20 forint körül mozgott a jegyzés – számoltak be a történtekről a lapunk által megkérdezett devizakereskedők. A 253,50 forintos szint erős támasznak bizonyult, ezt nem is lépte át az európai deviza. (Ha a kurzus áttöri ezt a szintet, akkor az euró 255 forintra erősödhetett volna.) Délután minimális forgalom közepette kisebb korrekciót hajtott végre a magyar fizetőeszköz, így az árfolyam 252,40 forintra változott. A dollárt ekkor 184,30 forinton jegyezték.
Tempósan növekedtek az éven túli hozamok az állampapírok másodlagos piacán, 5–13 bázisponttal kerültek feljebb. A kincstárjegyeknél vegyesebb volt a kép: volt példa stagnálásra, ahogy csökkenésre és emelkedésre is.
