Csend uralkodott tegnap a bankközi devizapiacon, köszönhetően elsősorban annak, hogy az Egyesült Államokban az üzletelés helyett a függetlenség napját ünnepelték. Szerda reggel 246,50/60 forint volt az euró árfolyama, ami később 246 forint alá is apadt. Késő délután már csak 245,80 forinton jegyezték a közös európai devizát. A forgalom az ünnep miatt alacsony volt, a régió többi devizáit pedig ugyancsak csendes napközbeni erősödés jellemezte. A dollár hasonló görbét írt le, a reggeli 180,60 forintos árfolyam délutánra 180,40 forintig csökkent, ami nem jelentett érdemi elmozdulást a keddi szinthez képest. Az állampapírok másodlagos piacán sem történtek jelentős változások. A legnagyobb mozgást a három hónapos benchmark produkálta: értéke három bázisponttal ment föl. Emelkedett még a három- és a tízéves hozam, előbbi kettő, utóbbi egy bázisponttal, miközben a tizenöt éves referenciaérték egy bázisponttal süllyedt.
