Nem mutatkozott határozott irány a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán pénteken, a csütörtöki záróértéke körül ingadozó BUX nap végén 28 929 ponton állt, ami félszázalékos javulásnak felelt meg. A forgalom – elsősorban a Molnak köszönhetően – továbbra is magas volt, összesen 71 milliárd forintot tett ki. Az OTP befektetői ismét új történelmi rekordot ünnepelhettek, a bankrészvény árfolyama a délelőtt folyamán ugyan még a negatív tartományban is járt, később viszont megerősödött a vételi oldal, és az utolsó részvények már 10 600 forinton fordultak meg, ami 2,4 százalékos javulást takart. Ismét jókora, több mint 46 milliárd forintos forgalmat produkált a Mol, az olajpapír a blue chipek veszteseként 1,4 százalékkal, 27 700 forintra gyengült. A Richter jegyzése 0,1 százalékkal, 36 700 forintra mérséklődött, miközben a Magyar Telekom – a zárószakaszban érkező vételi megbízásoknak köszönhetően – 0,7 százalékkal, 995 forintra drágult.
Vélhetően az új nagytulajdonos felbukkanásának híre nyomán aktívak voltak a Rába befektetői, a papír 425 millió forint értékben cserélt gazdát. Az árfolyam reggel még jókora mínuszt mutatott, zárásra azonban 1980 forintig emelkedett, ami nem jelentett számottevő elmozdulást csütörtökhöz képest. Ugyancsak számottevő forgalmat generált a Synergon és az FHB, előbbi 0,3 százalékkal gyengült, utóbbi 1,7 százalékkal drágult. Az Állami Nyomda folytatta menetelését, a jegyzés 3,3 százalékkal, 12 400 forintra emelkedett.
