BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Segített Európának a Citigroup

2007. június 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napok óta tartó eladói nyomást tegnap optimista hangulat váltotta föl a főbb nyugat-európai részvénypiacokon, a DAX 1,5, a CAC 1,1, az FTSE–100 0,7 százalékos többletet ért el. A vételi oldal felerősödése elsősorban a Citigroup kedvező régiós elemzésének volt köszönhető: a bank elemzői szerint az európai részvénypiac olcsó, a régió átlagos P/E rátája ugyanis 15 alatti, miközben az amerikai és a japán piac hasonló mutatója 17-es. Tovább emelték a részvényindexeket az emelkedő alapanyagárak nyomán meginduló olaj- és bányatársaságok. Élen járt az emelkedésben a BP és a BHP Billiton, de elégedettek lehettek a Nestlé befektetői is, miután a társaság részvényeit vételre ajánlotta a Deutsche Bank.
Nem mutattak határozott elmozdulást a kereskedés első felében a főbb tengerentúli részvényindexek, a Dow stagnált, a Nasdaq pedig 0,2 százalékos pluszban állt félidőben. A befektetők vélhetően kivártak a Fed-kamatdöntés előtt. Közel egy százalékkal drágult az Intel, miután a Lehman Brothers felminősítette a társaság részvényeit. A brókercég elemzője a döntést azzal indokolta, hogy számításai szerint a társaság második negyedéves árbevétele a korábban jelzett sáv felső tartományába esik majd. Jól szerepeltek az energiaszektor szereplői is, ami a 70 dollár fölé emelkedő olajárnak volt köszönhető. Hasonlóan eredményes délelőttöt zártak a légitársaságok, köszönhetően annak, hogy a JP Morgan a szektor hat szereplőjét fölminősítette: pozitív minősítést kapott többek között a American Airlines és a Continental Airlines. Nem változott számottevően az euró dollárkurzusa, a jegyzés 1,3460-on állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet