Az elmúlt négy kereskedési napon fölgyorsultak az események a pesti börzén, a Mol részvény-visszavásárlási programjának bejelentése óta mindennap jókora elmozdulásokról, forgalmi és árfolyamrekordokról lehetett beszámolni. Tegnap sem tétlenkedtek a befektetők, ezúttal azonban az eladói oldal dominált: a BUX három százalékkal, egészen 28 565 pontig esett. Az összforgalom 78 milliárd forint volt.
A pesszimizmus elsősorban az OTP-t és a keddi napon ötmillió saját részvényt vásárló Molt érintette. Az 51,6 milliárd forint értékben gazdát cserélő olajpapír meredek eséssel indított, és később sem tudta megközelíteni a keddi, 30 ezer forintos szintet. Az utolsó papírok 28 500 forinton cseréltek gazdát, ami ötszázalékos értékvesztést jelentett. Az OTP befektetői is veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni, részvényük árfolyama 3,3 százalékkal, 10 056 forintra zuhant. A Richter és a Magyar Telekom nagyrészt kimaradt az esésből, előbbi árfolyama 1,2 százalékkal, 36 150 forintra csökkent, utóbbié 0,6 százalékkal, 996 forintra értékelődött föl. Figyelemre méltó erőt mutatott a Rába, az Európa-szerte pesszimista hangulat ellenére a gépgyártó részvénye 3,9 százalékkal, 1860 forintra értékelődött föl. Elégedettek lehettek a 2,6 százalékkal javuló Genesis és a 3,2 százalékkal dráguló TVK tulajdonosai is. Az FHB árfolyama ugyanakkor 6,5 százalékkal, 2150 forintra zuhant, miközben az Egis 22 100 forinton zárt, ami 1,3 százalékos gyengülésnek felelt meg.
