A kereskedés elején meredeken eső nyugat-európai részvényindexek nap végére hátrányuk nagy részét ledolgozták, a DAX 0,2, a CAC 0,3 százalékos mínuszban zárt, miközben az FTSE–100 0,3 százalékkal javult. A nap eleji pesszimizmus részben egy BIS által kiadott elemzésnek volt betudható, amely további kamatemeléseket valószínűsített az öreg kontinensen. Az esést ennek megfelelően a kamatérzékeny szektorok vezették, úgymint a bankok és a közszolgáltatók. Csökkenő árfolyamokkal voltak kénytelenek számolni a Deutsche Bank és az Axa befektetői. Esett az Anglo-American is egy leminősítés következményeként. Emelkedett viszont a Danone árfolyama, ami egy lapértesülésnek volt köszönhető, miszerint az édességgyártó hamarosan felvásárlási célponttá válhat.
A tengerentúlon a pénteki, egy százalékot meghaladó esés után hétfőn is az eladók voltak túlsúlyban a kereskedés elején, a tendencia azonban hamar megfordult, és az indexek lendületes emelkedésbe kezdtek. A Dow 0,7, a Nasdaq 0,5 százalékos többletet mutatott lapzártánkkor. Az optimista hangulatot a mostanában kiemelt figyelemmel kísért hozamok csökkenése és jelentős vállalati hírek táplálták. A Dow legjobban teljesítő komponense a General Motors volt, a legnagyobb amerikai autógyártó részvényeit a Goldman Sachs vételre ajánlotta. A kedvező hírnek köszönhetően a papír több mint két százalékkal drágult. A csökkenő olajár miatt az energiaszektor szereplői eladói nyomás alá kerültek, a Schlumberger például két százalékkal gyengült. A dollár kismértékben erősödött az euróhoz képest, a jegyzés 1,3450-en állt lapzártánkkor.
