A bankközi devizapiacon a közép-európai régióban optimista hangulat volt jellemző péntek délelőtt, a forint ennek megfelelően erősödött az euróval szemben. Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, hogy elsősorban a reggeli stop-loss megbízásoknak betudhatóan az euró jegyzése áttörte a 248 forintos támaszt, majd délutánra egészen 245,50 forintig süllyedt a jegyzés – amihez az ismét előhalászott sáveltörlési találgatások is hozzájárultak. Később valamelyest korrigált az árfolyam, és 246,80 forintig emelkedett. Késő délután 246,10 forinton jegyezték a közös európai devizát, szemben a csütörtök esti 248,40 forintos szinttel. Érdekes, hogy a délutáni erősödésből jórészt kimaradtak a régió más devizái, árfolyamuk összességében nem változott jelentősen. A mai nap érdekesnek ígérkezik, egy esetleges kamatvágás alaposan megmozgathatná a kurzust. (A piac egyébként szinten maradó alapkamatra számít.) A dollárt 182,70 forinton jegyezték délután, ami szintén erősödést jelentett a csütörtöki 185,40 forinthoz képest.
Az állampapírok másodlagos piacán többnyire fölfelé mozdultak a hozamok. A 3 hónapos kincstárjegy benchmarkja nem változott, a 6 és 12 hónaposé azonban 1, illetve 5 bázisponttal nőtt. A kötvények közül a 10 éves volt a kivétel, amelynek referenciaértéke stagnált, a többieknél 2-3 bázispont volt a növekmény.
