BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dráguló olaj ijesztett a befektetőkre

2007. június 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két hete nem látott pesszimizmus köszöntött a főbb nyugat-európai részvénypiacokra tegnap, a DAX 1,6, a CAC 1,1, az FTSE–100 pedig 0,8 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. A borús hangulatért elsősorban az emelkedő olajárat hibáztatták a Bloomberg által megkérdezett elemzők, a jegyzés emelkedése kedvezőtlenül hatott az autógyártók, a légitársaságok és a vegyipari cégek árfolyamára. A legnagyobb vesztesek között volt a Air France–KLM Group, a DaimlerChrysler és a BASF. A Goldman Sachs leminősítésének betudhatóan öt hónapja nem látott mértékben esett a Nokia jegyzése. Volatilis kereskedés jellemezte a tengerentúli börzéket a nap elején, a főbb indexek a szerdai egyszázalékos veszteség után tegnap lendületes eséssel indítottak, a vevők azonban hamar megállították a folyamatot. Félidőben a Dow 0,1, a Nasdaq 0,3 százalékos többletet mutatott. Az emelkedő olajárak jót tettek a energiaszektor szereplőinek, az Exxon például jelentős forgalom mellett több mint két százalékkal drágult. A szektorok közül jól szerepeltek még a közszolgáltatók, miközben a légitársaságok és a brókercégek árfolyamából képzett indexek a negatív tartományban jártak.
Kismértékben erősödött a dollár az euróhoz képest, az amerikai fizetőeszközt 1,3400 eurón jegyezték.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet