A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a pozitív tartományban járt tegnap, a mutató javulása azonban szinte teljes egészében az OTP-nek volt köszönhető. Az index 26 700 pontról indult, és a kereskedés elején lendületesen emelkedett, záráskor mégis e szint közelében, 26 762 ponton állt. A 0,7 százalékos erősödés mellé 23 milliárd forintos forgalom társult.
Az OTP árfolyamát egy Rahimkulovval kapcsolatos újabb hír segítette: a sikeres befektető állítólag részesedésének 10 százalék fölé növeléséhez kért PSZÁF-engedélyt. A közel 15 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankrészvény árfolyama jókora pluszban kezdte a napot, és később is a vevők domináltak: az utolsó papírok 9750 forinton cseréltek gazdát, ami 2,4 százalékos felértékelődést jelentett. A másik három blue chip nem mutatott egy százaléknál nagyobb elmozdulást: a Magyar Telekom 0,3 százalékkal, 990 forintra erősödött, miközben a Richter 0,1 százalékkal, 35 470 forintra, a Mol 0,6 százalékkal, 24 300 forintra gyengült.
Jókora nyereséget értek el a Pannonplast és az Émász tulajdonosai, előbbi 4,3 százalékkal, 4900 forintra, utóbbi 3,9 százalékkal, 26 900 forintra erősödött. Közel ugyanekkora nyereséget könyvelhettek el a Danubius és a Synergon befektetői, mindkét részvény 3,1 százalékkal értékelődött föl. A Linamar részvényesei nem lehettek elégedettek, az utolsó papírok 3520 forinton fordultak meg, ez 9,7 százalékkal múlta alul a keddi záróárat.
